Naše škola je od roku 2023 akreditována v programu Erasmus+. Tato akreditace nám umožňuje mezinárodní výjezdy a podporuje mezinárodní spolupráci. Přináší inovace do vzdělávání a v účastnících podporuje všeobecný rozvoj dovedností. Zpřístupňuje našim pedagogům a studentům nepostradatelné zkušenosti ze zahraničí a pomáhá jim navázat cenné mezinárodní kontakty.

Název našeho projektu ERASMUS+ na projektové období 2023 – 2025:  CULTURAL ROUTES AND DIGITAL STORYTELLING: Sharing Narratives of Europe´s rich heritage and diversity.

Náš projekt se zaměřuje na dva hlavní cíle:

Prvním cílem je navštívit naše památky UNESCO a natočit krátká videa, která poskytnou základní informace o těchto místech v české a anglické verzi. Naše videa jsou dostupná na YouTube kanálu ISSHPOSPribram, kde si je mohou snadno vyhledat všichni, včetně základních a středních škol, a dozvědět se tak o důležitých místech české historie.

Druhým cílem je dokumentovat proces vaření několika tradičních českých pokrmů s podrobnými instrukcemi, jak pokrmy uvařit. Tato videa jsou opět dostupná v české a anglické verzi na YouTube kanálu ISSHPOSPribram, kde se snažíme podpořit objevování české gastronomie.

Díky účasti na vynikajícím semináři v partnerské škole Colégio de São Gonçalo v Amarante jsme se naučili natáčet a stříhat videa, což nám významně pomohlo při dosahování našich cílů.

Partnerské školy:

Výstupy z našich aktivit za projektové období 2023 – 2025:

Recipe Book_ENG

Portuguese Education ppt

Sledujete nás také na sociálních sítích:

Koordinátoři projektu ERASMUS+: Ing. Tereza Husárová, Tereza Kašparová