V pondělí 11. 10. 2021 od 14:15 byl v učebně č. 7 uspořádán školní turnaj v piškvorkách.

Do soutěže se přihlásilo celkem 35 žáků z celé školy – napříč ročníky a obory. Náhlá nemoc, neodkladné povinnosti několika přihlášených a karanténa žáků třídy PL1B způsobila pokles účastníků na konečných 25. Utvořilo se 5 týmů po 4 hráčích a 1 tým po 5 hráčích (zde se členové mezi sebou střídali). Každý tým si určil své kapitány.

V úvodním rozlosování kapitánů (kámen-nůžky-papír) bylo rozhodnuto, které týmy začnou jednotlivé hry. Hrálo se systémem každý tým proti každému týmu. Pro vzájemné zápasy byla připravena tři hřiště a postupně se na každém odehrálo pět kol. Na každém hřišti byla vždy partie kapitánů a partie jednotlivých členů, které se hrály najednou. Zároveň každý hráč odehrál s protivníkem 2 duely. Na jeden duel byl časový limit ve výši max. 7 a půl minuty. Celkově se v jednom kole odehrálo 12 partií, tzn. 24 duelů. Každý účastník odehrál za celý turnaj celkem 10 soubojů (her). Za každý vítězný souboj získal tým bod. Součtem těchto bodů bylo určeno konečné pořadí. V jednom kole mohl tým získat 8b, za celý turnaj max. 40b.

Pořadí týmů: 1. BUKVICE, 2. HONEY, 3. KALAMÁŘI, 4. DUBÍNCI, 5. HASICÍ PŘÍSTOJ, 6. GUMÍDCI.

Školní offline kolo se účastníkům líbilo a i díky jejich pozitivnímu přístupu šla akce velmi hladce. Jedna z účastnic nám svěřila: „Školní kolo se mi líbilo, zprvu jsem byla nervózní, ale rychle to ze mě opadlo a hezky jsem si zahrála.“

V návaznosti na výsledky školního kola byly přihlášeni do kola vyššího 2 nejlepší týmy – BUKVICE a HONEY. Tyto týmy reprezentovaly naši školu v navazujícím online kole, které proběhlo v pondělí 22. listopadu 2021 od 13:00 v učebně IKT.

Z 34 zúčastněných týmů z regionu Praha se tým HONEY umístil na konečném 24. místě a tým BUKVICE na 26. místě. Z tohoto klání postoupilo do dalšího kola nejlepších 5. týmů.

Bližší informace o soutěži plšQworky naleznete na webových stránkách www.pisqworky.cz

Ing. Věra Průšová a Mgr. Jitka Pružinová