Nejlepší barman je z „Integrovky“!

Již třináctý ročník gastronomické soutěžní přehlídky učňovských škol Gastro Poděbrady se konal 25. dubna 2019 na poděbradské kolonádě. Tuto akci pořádá každoročně Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady, kde žáci i učitelé gastronomických oborů z různých škol mají možnost předvést své umění, porovnat získané dovednosti a schopnosti a v neposlední řadě navázat kontakty a přátelství se svými kolegy.

V kongresovém centru nebylo od dopoledních hodin k hnutí. 11 týmů kuchařů, 13 dvojic cukrářů, 5 družstev číšníků a 30 barmanů zde předvádělo své umění, obhajovalo své výrobky, či míchalo drinky pro konzumenty. Letošní téma pro všechna družstva bylo: „Velikonoce – svátky jara“.  Komise velmi těžce rozhodovaly o těch nejlepších. Ale přece jen zkušení gastronomičtí odborníci, jakými jsou například prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR pan Miroslav Kubec, viceprezidentka AKC ČR Pavlína Berzsiová nebo dlouholetý lektor a člen České barmanské asociace Martin Smolný, to nakonec zvládli především díky svým zkušenostem a také díky spolupráci s dalšími komisaři.

Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb, Příbram tentokrát soutěžila pouze v kategorii barmanů, kde byla konkurence největší a v Poděbradech se nám ještě nikdy předtím v této kategorii zvítězit nepodařilo. Proto jsme se na tuto disciplínu zaměřili a velmi poctivě se připravovali. Naši reprezentanti Vladimír Bláha, Petr Kaiser a Marie Psíková využívali každé volné chvíle k tréninkům.  Pod vedením paní učitelky Jany Šounové pilovali každý detail svého vystoupení a do Poděbrad se vysloveně těšili.

Poctivá příprava se vyplatila. V silné konkurenci 30 barmanů se stal Ladislav Bláha vítězem soutěže, Petr Kaiser obsadil 4. místo a Marie Psíková 11. příčku.

Přivezli jsme historicky první místo v této kategorii a opět potvrdili stále stoupající úroveň odborného výcviku naší školy. Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

 Mgr. Jaroslav Melša, zástupce pro ODV

[Not a valid template]