Olympiáda v NJ – školní kolo

Ve středu 13. 2. 2019 se uskutečnilo na ISŠ HPOS Příbram odkládané školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Od začátku roku jsme bojovali s vysokou absencí kvůli různým jiným školním aktivitám a chřipkové epidemii. Nakonec jsme tedy tradiční německou olympiádu uspořádali až v první půlce února a stejně bohužel s nízkou účastí. Ani to nám ovšem nezabránilo si naše společné německé odpoledne užít.

Soutěž byla rozdělena jako tradičně do třech částí. První část prověřovala porozumění poslechovému textu, poté následovala konverzace na jedno z vylosovaných témat, týkajících se každodenního života a třetí část spočívala v popisu obrázku. Každý z účastníků měl svůj vyhrazený čas na přípravu a pak se mohl blýsknout před komisí tvořenou zástupkyní ředitele Naďou Vršeckou a její kolegyní Veronikou Budovou. Po nelehkém rozhodování, neboť byly výkony soutěžících velmi vyrovnané, proběhlo slavnostní vyhodnocení a předání diplomů s věcnými cenami.

Výhercem letošního ročníku se stal Ondřej Hájek (CR3), druhé místo vybojovala Petra Fabiánová (HC2) a třetí místo obsadila Věra Klepáčová (CR3). Všem výhercům gratulujeme, ostatním soutěžícím děkujeme za účast a věříme, že zachovají německému jazyku přízeň a budou i nadále rozvíjet své komunikativní dovednosti.

[Not a valid template]