Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly

Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou.

Lisabon nás přivítal hned po příletu příjemným počasím cca 20°C. Ubytovali jsme se a mohli jsme vyrazit na průzkum pro nás neznámého města. Byli jsme na spoustě vyhlídek, viděli centrum města, někteří se svezli tradiční žlutou tramvají, jiní zase tuk tukem až před hotel. Navštívili jsme jedno z největších náměstí, kde jsme si mohli půjčit elektrické koloběžky
a vydat se na další průzkum města. Někteří projížděli uličkami, kochali se architekturou, jiní si zase našli cyklostezku a projeli koloběžkami celé nábřeží podél ústí řeky Tejo a užívali si výhled na Atlantský oceán.

Podívali jsme se také do krásného Oceanária, kde nebyli jenom ryby ale i tučňáci a např. legrační vydry. Zážitkem byla i návštěva královského města Sintra, které mně se osobně líbilo nejvíce. Výlet jsme si náramně spolu užili. Skvělé jídlo, prostředí a kolektiv.

Mohli jsme si vyzkoušet cizí jazyk, orientaci v metru i ve vlaku a na letišti. Každý večer jsme plánovali trasy a společně studenti i paní učitelky se domluvili na denním programu. Navzájem jsme si vyhověli, studenti byli nápomocní paní učitelkám a ony zase nám.

My jsme byli nadšeni a myslím si, že i naše učitelky si odvezly nezapomenutelné zážitky
se studenty. Tímto děkuji jak Mgr. Černé, tak i Mgr. Tůmové za výbornou organizaci, skvělou náladu a spoustu trpělivosti, kterou s některými musely mít.

A kam se vydáme příště? Nějaké nápady a tipy již máme, ale nechte se překvapit, kam zase naše skvělá „Integrovka“ vyrazí.

Janet Diaz Lorenzo, žákyně 2. ročníku oboru Cestovní ruch

[Not a valid template]